Фустан

790.00 ден.

долг елегантен фустан со едно рамо и со шлиц е изборот за жени кои бараат стил и современост. Изработен од висококвалитетна материјал, фустанот се истакнува со својот елегантен дизајн и привлечен шлиц кој му додава допир на сензуалност.
Со класичното едно рамо, овој фустан е идеален за формални настани и вечерни забави.

Карактеристики:

  • Висококвалитетна материја за мекота и удобност
  • Долг дизајн со едно рамо за елегантен изглед
  • Шлиц за сензуален и модерен стил
  • Подгоден за формални и специјални прилики

Грижа за производот:

  • Рачно перење или машинско перење на деликатен режим
  • Пеглање на ниска температура одвнатре

 

Колекција: Featured, Жени, Фустани Продавачи: DressUp SKU: dre-ss-1