Фустан

790.00 ден.

Овој елегантен фустан со квадратен изрез од отоманска ткаенина со шлиц од страна е идеален за формални настани и вечерни излегувања.
Направен од висококвалитетна ткаенина, овој фустан нуди совршена комбинација на стил и удобност. Квадратниот изрез додава модерна и софистицирана нота, додека шлицот од страна додава сензуалност и овозможува слобода на движење.

Карактеристики:

  • Висококвалитетна отоманска ткаенина
  • Квадратен изрез за модерен изглед
  • Шлиц од страна за дополнителна сензуалност
  • Долга должина за елегантен стил
  • Совршен за формални настани и вечерни излегувања
  • Достапен во различни бои и големини

Грижа за производот:

  • Машинско перење на 30°C на деликатен режим
  • Да се пегла на ниска температура одвнатре

 

Collections: Dresses, Featured, Women Vendors: DressUp SKU: dre-ss-1